Як економити електроенергію

29.06.2018

Розвиток енергозбереження - тема, яка хвилює не тільки простих споживачів, а й великих підприємців і навіть глав держав. У цій статті представлені енергоефективні способи економії електрики.

 1. Встановлення двотарифного лічильника. В Україні діє двохфазна система споживання енергії. Це означає, що тарифи оплати за електрику значно нижчі вночі (з 23.00 до 7.00). Тому, якщо ви пізно лягаєте спати, це відмінний варіант енергозбереження.
 2. Гасіть світло там, де воно не потрібне. У багатьох з нас є звичка не економити і переміщатися по цілком освітленій квартирі, навіть не замислюючись про те, яка кількість електроенергії витрачається на освітлення порожніх кімнат. Варто відключати освітлювальні прилади, якщо в них немає необхідності.
 3. Перевірте проводку. Порушення в її роботі - це не тільки небезпека короткого замикання, а й можливість наявності відкритого місця витоку електроенергії.
 4. Створіть світлий інтер'єр. Чим світлішими будуть стіни і стеля вашого будинку, тим більше ви зможете економити.
 5. Протріть пил. Брудна лампочка світить не так яскраво, як вона ж в чистому стані.
 6. Класичні лампочки замініть на LED і енергозберігаючі. LED-лампи значно економічніше звичних ламп розжарювання. Так, їх вартість вище, але тривалість експлуатації - довша, а споживання енергії - в 4 рази нижче. Світлодіодна лампа може прослужити до 100 000 годин.
 7. Використовуйте природне світло. Не варто включати штучне освітлення, коли в цьому немає необхідності. Намагайтеся впускати в квартиру більше сонячного світла. Це дозволить поліпшити систему енергозбереження вашого будинку.
 8. Встановіть світлорегулятори. Можливість регулювати ступінь освітленості квартири також допоможе Вам знизити споживання енергії.
 9. Використовуйте стабілізатори напруги. Їх застосування під час роботи телевізора, комп'ютера та інших приладів - істотно скорочує витрату електрики.
 10. Не зловживайте режимом очікування. Не лінуйтеся дістати вилку з розетки, коли в підключенні вже немає необхідності. Пам'ятайте, ви платите за кожне зарядний пристрій, який без необхідності включено розетку, за кожен індикатор, який світиться!
 11. Використовуйте "сплячий" режим для комп'ютера. Немає необхідності відключати комп'ютер по кілька разів на день - це руйнівно для техніки. Значно раціональніше використовувати "сплячий" режим кожен раз, коли ви залишаєте робоче місце. В такому стані прилад споживає в 10 разів менше електроенергії.
 12. Зменшіть яскравість монітора. На думку фахівців, використовувати комп'ютер з максимальними параметрами яскравості - шкідливо для зору. Встановіть значення яскравості 160 кд / м. Як виявилося, такий режим бережене тільки ваш зір, але і дозволяє споживати менше електрики.
 13. Використовуйте економічний режим прання. Сучасні засоби дозволяють прати речі при 30°С. Використовуючи низькі температури, ви економите 40% електроенергії, і отримуєте такий же результат як при 60°С.
 14. Використовуйте сонячну енергію. Багато хто помилково припускає, що сонячні батареї можуть функціонувати виключно в сонячні дні. Це не так. Альтернативні джерела енергії продовжують ефективно працювати і при похмурій погоді. Їх використання стає все більш популярним. Сьогодні, ринок техніки наповнений сонячними зарядками для телефону. Наприклад, якщо акумулятор вашого телефону має показник напруги 3,6 В, його повна зарядка займе 12 годин. І цього заряду вистачить на 30-60 годин в режимі очікування або на 1,5 години безперервної розмови.